ODWRÓCONA OSMOZA - MODUŁY MEMBRANOWE

Odwrócona osmoza należy do procesów ciśnieniowego oczyszczania membranowego o najwyższym progu separacji związków na poziomie molekularnym. Dlatego to nie sam fakt wykorzystania odwróconej osmozy, a dobór odpowiednich modułów decyduje o skuteczności oczyszczania, bądź rozdzielania substancji.

Powyższe moduły należą do modułów typu spiralnego, jednak ich przewagą w stosunku do konkurencji jest przede wszystkim możliwość utworzenia modułu dokładnie odpowiadającego potrzebom konsumenta.

Cechą charakterystyczną modułów jest możliwość podzielenia ich na części. Każda z części może zawierać różne przekładki dystansujące, a przede wszystkim poduszki membranowe o różnej budowie membran. Dzięki temu można dobrać taką kompozycję wewnątrz modułu, aby pozwalał on na wydzielenie z substancji konkretnych związków.

Poprzez wykorzystanie modułów spiralnych, w zależności od składu chemicznego wyprodukowanego koncentratu, można zmniejszyć jego ilość o co najmniej 50% przy tylko jednym stopniu odwróconej osmozy.

Zaprojektowane we współpracy z bardzo prostym procesem filtracji wstępnej, wymagają mniejszych nakładów na konserwację, mniejszych nakładów inwestycyjnych i zapewniają większe bezpieczeństwo pracy.

Powyższy moduł membranowy to moduł dyskowo-ramowy został stworzony przede wszystkim do odsalania i oczyszczania wody morskiej, słonej, miejskiej, a także do oczyszczania ścieków przemysłowych. Ich budowa pozwala na skuteczną pracę nawet przy zwiększonej mętności i wyższym indeksie koloidalności SDI, charakterystycznym dla odcieków składowiskowych.

Budowa kanału otwartego pozwala na swobodny przepływ substancji wzdłuż kolejnych membran, dzięki temu proces scalingu i foulingu jest zminimalizowany. Co więcej, dyskowa budowa modułów pozwala na szybką wymianę membran i łatwą konserwację.

Moduły te sugerujemy przede wszystkim do oczyszczania szczególnie trudnych odcieków, kiedy istotne jest odzyskanie wody. Wykorzystuje się je m.in. do oczyszczania odcieków wysypiskowych, ścieków przemysłu tekstylnego, wody słonej, odzysku metali, czy usuwaniu substancji niebezpiecznych ze ścieku.

W przypadku zainteresowania ofertą, bądź pytań, prosimy o kontakt telefoniczny pod numer 61 868 81 51, komórkowy 608 584 127 lub e-mailowy na adres: biuro@ortocal.pl

Przewiń do góry