GALWANICZNE UZDATNIANIE WODY SCALEBUSTER (do 60°C)

Alternatywne dla zmiękczania uzdatnianie wody z wykorzystaniem efektu ogniwa galwanicznego. Urządzenie chroni instalacje ciepłej i zimnej wody użytkowej przed kamieniem i korozją.
Zastosowanie urządzenia ScaleBuster nie powoduje zmian fizykochemicznych w wodzie; zmienia strukturę krystaliczna osadów, przez co nie dochodzi do osadzania się osadów wewnątrz instalacji. Najważniejszym elementem uzdatniającym wodę jest anoda cynkowa znajdująca się wewnątrz urządzenia. Wokół przechodzących do roztworu ( podczas przepływu wody) jonów cynku gromadzą się w uporządkowany sposób jony odpowiedzialne za powstawanie kamienia. W  istniejących  osadach  w obecności  jonów cynku następuje zmiana struktury krystalicznej (z ortorombowej na aragonitową), w efekcie czego dochodzi do powolnego usunięcia osadów z zewnętrznych powierzchni.

Dezynfekcja wody ma na celu zniszczenie/usunięcie z wody substancji chorobotwórczych, drożdży, pleśni,  związków organicznych itp.
Realizowana jest poprzez dozowanie preparatów lub promieniowanie UV.

ScaleBuster wpływa na poprawę parametrów hydraulicznych przepływu oraz na zmniejszenie strat ciepła w starych instalacjach. Nowe instalacje chronione są przed osadzaniem się kamienia i korozją.

ScaleBuster znajduje zastosowanie w instalacjach ciepłej i zimnej wody, w instalacjach wody chłodniczej i technologicznej.

Producent udziela 10-letniej gwarancji na materiał i żywotność anody. Więcej informacji na stronie www.scalebuster.com/warranty.

Tradycyjne metody ochrony instalacji ciepłej i zimnej wody przed kamieniem i korozją związane są z ponoszeniem stałych kosztów eksploatacyjnych lub ze zmianami składu chemicznego wody, co nie zawsze jest wskazane.
Wykorzystanie znanego powszechnie efektu ogniwa galwanicznego pozwala na pełną ochronę instalacji przed kamieniem i korozją oraz usunięcie istniejących złogów kamienia i rdzy.

Obudowa urządzenia wykonana z bezołowiowego mosiądzu. Wewnątrz zamontowana jest anoda cynkowa DryContact, która nie wymaga zewnętrznego zasilania. Podczas przepływu wody przez urządzenie następuje powolne przechodzenie do wody jonów cynku, wokół których gromadzą się jony  odpowiedzialne za tworzenie kamienia i korozji. Jednocześnie następuje zmiana struktury krystalicznej istniejących osadów, przez co dochodzi do oczyszczenia instalacji.

Montaż urządzeń ScaleBuster daje natychmiast wymierne korzyści bez ponoszenia dodatkowych kosztów eksploatacyjnych, takie jak:

  • poprawa warunków hydraulicznych instalacji,
  • zmniejszenie kosztów związanych z zakupem energii do podgrzania wody,
  • ochrona przed korozją (powstaje pasywna warstwa ochronna),
  • przedłużenie okresu eksploatacji.

Usunięcie osadów z instalacji pozwala na utrzymanie higieny niezbędnej w profilaktyce walki z bakteriami Legionella.

Zastosowanie:

  • Instalacje wody pitnej
  • Instalacje ciepłej i zimnej wody użytkowej
  • Układy chłodnicze
  • Inne

Jak to działa?

Działanie opatentowanego ION ScaleBuster wymaga ruchomego strumienia wody, aby umożliwić działanie procesu hydrodynamicznego.

Wyłączną dystrybucję urządzenia ScaleBuster na terenie Polski prowadzą salony wyposażenia wnętrz należące do Grupy MO.

Grupa Mo Sp. z o.o. Sp.k.

ul. Głogowska 248

60 – 111 Poznań

Znajdź salon sprzedaży w swoim mieście: https://grupamo.pl/kontakt/

 

Poniżej znajdują się materiały do pobrania:

Broszura 1 – (Zredukuj powstawanie kamienia i korozji) – Plik do pobrania

Broszura 2 – (Powszechnie montowane urządzenie – broszura 1) – Plik do pobrania

Broszura 3 – (Powszechnie montowane urządzenie – broszura 2) – Plik do pobrania

Broszura 4 – (Technologia uzdatniania wody) – Plik do pobrania

Przewiń do góry