Zagospodarowanie wody deszczowej (Wypełnij formularz)

Długotrwała susza, niepokojące informacje i przewidywania dotyczące zasobów wodnych oraz coraz popularniejszy trend proekologiczny, sprawiają, że zaczynamy poszukiwać rozwiązań, umożliwiających zbieranie oraz ponowne wykorzystanie wód opadowych. Kluczowym jest tutaj jej recycling, ponieważ nie wystarczy tylko ją zebrać.

W przypadku intensywnych opadów pojemność zbiornika, czy beczki może okazać się niewystarczająca, by zgromadzić jej całą ilość, a co za tym idzie część wody zostanie zmarnowana. Zarówno Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej, jak i wiele miast oraz gmin stworzyło programy wsparcia finansowego, które mają zachęcić mieszkańców do inwestycji w systemy do zatrzymywania oraz wykorzystywania wód opadowych. Dotacja, w zależności od wewnętrznych warunków przydzielania dotacji, udzielana jest na zakup i montaż urządzeń instalacji gromadzenia i wykorzystania wód opadowych.

Dzięki takim inwestycjom można zmniejszyć zużycie wody pobieranej z miejskich wodociągów oraz ilość ścieków odprowadzanych do kanalizacji, a tym samym zaoszczędzić pieniądze. Wiele osób myśli: „No dobra, zgromadzę deszczówkę i co dalej?”. Możliwości jest wiele i zależne są one od stopnia jej obróbki i złożoności systemu jej oczyszczenia. Nawadnianie i podlewanie ogrodu, czy terenów zielonych, spłukiwanie toalet, a po dokładniejszym oczyszczeniu wykorzystanie do celów pitnych – to tylko niektóre z możliwości jakie daje taka instalacja.

Nasza firma posiada w swojej ofercie rozwiązania, które z powodzeniem są stosowane do gromadzenia i odzysku wody deszczowej. Więcej o tych rozwiązaniach można przeczytać TUTAJ. Możemy w kompleksowy sposób zająć się Państwa inwestycją.

W przypadku zainteresowania naszymi rozwiązaniami oraz pytań, prosimy o wypełnienie FORMULARZA DOBOROWEGO i kontakt z naszym biurem: pod numerem telefonu +48 61 868 81 51 lub adresem e-mail: biuro@ortocal.pl.

Obejrzyj film pt. House rain water source

Obejrzyj film pt. Aqualoop grey water recycling for single family house 

Zagospodarowanie wody deszczowej (Wypełnij formularz)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Przewiń do góry