Konferencja wodkan-tech w Radomsku z firmą Ortocal

W dniach 8-9 września 2020 r. firma Ortocal brała udział, w roli patrona merytorycznego oraz prelegenta, w Konferencji WODKAN-TECH organizowanej w Radomsku. Tematem przewodnim konferencji była „Predykcja, skuteczny monitoring, efektywna eksploatacja sieci, oczyszczalni ścieków. Innowacyjność, oszczędne technologie”.

Podczas konferencji wygłosiliśmy dwa referaty:

  1. „MBR, Odwrócona Osmoza i inne zaawansowane technologie w procesach oczyszczania wód technologicznych”

  2. „Uzdatnianie i zagospodarowanie wody deszczowej i szarej”

Pierwszy temat zwracał uwagę na sposoby oczyszczania wód i ścieków technologicznych oraz przedstawiał zaawansowane metody ich oczyszczania. Do metod tych należą C-MEM MBR (bioreaktory membranowe), odwrócona osmoza, technologia C-ION oraz technologia MOL-LIK.

Drugi temat dotyczył systemów zagospodarowania i wykorzystania wody deszczowej i wody szarej, w którym omówione zostały poszczególne elementy systemów a także przykłady zastosowań. Dzięki zastosowaniu takich systemów korzyści odnoszą zarówno Inwestorzy, jak i użytkownicy. Systemy pozwalają na obniżenie rachunków za wodę i ścieki, obniżenie opłat związanych z wodą deszczową, zmniejszenie zużycia detergentów do prania czy sprzątania, uzyskanie lepszej ocenie dzięki „Certyfikatom Zrównoważonego Budownictwa” oraz zwiększenie wartości nieruchomości.

Więcej informacji na temat tych technologii można znaleźć na naszej stronie w zakładce OFERTA i TECHNOLOGIE lub klikając w powyższe odnośniki.

Konferencja wodkan-tech w Radomsku z firmą Ortocal

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Przewiń do góry